Több régi tagunk itt ismerkedett meg ezzel a művészeti ággal és felnőttként ma már hivatásának tekinti, fotós vagy filmes foglalkozást választva.  Az is öröm, ha hobbiként marad meg a fotózás szeretete és magas szintű tudással rendelkező, amatőr fotós válik később a ma fiatal tehetségeiből.

Kiállításunk – címének megfelelően – az Országos Diák Fotópályázat díjazott alkotásaiból merít. A MAFOSZ által meghirdetett verseny kiállítása még egy hétig látható a Benczúr Házban, Budapesten. Az ország minden tájáról érkezett alkotások közül 80 képet tartott a zsűri érdemesnek a kiállításra, ebből 24 a mi gyermekeink alkotása.

Fotókörünk a II. helyet szerezte meg. Külön öröm számunkra, hogy a középiskolások egyéni versenyében Gönczi Gergely III. helyezést ért el!

A 2017-2018-as pályázat három témája a következő volt:

Ellenfény – Piros – Vonalak, formák

Ezen a kiállításon néhány képpel – Ősz témában – először mutatkozik be az új nemzedék is.