Aktualitások

Szeretjük ezt a délutánt – összeér, ami összetartozik: az óvodást iskolássá növelni, látni aprón, kisgyerekként, majd kiengedni a tenyerünkből kamaszként – itt kezdődik, ezen a találkozáson. 100-120 ovis, szülőkkel, tanítóinkkal találkozva figyelte, jó-e itt diák lenni, összeillünk-e. Alkotva, beszélgetve sokat tapasztaltunk – szép délután volt!

Az idei tanévben 39 nyolcadikos diákunk tette le sikeresen a Junior alapfokú nyelvvizsgát angolból. A vizsga A2-es szinten méri a diákok írásbeli és szóbeli teljesítményét. Köszönjük a tanulók lelkes hozzáállását, kitartó munkáját és a szülők anyagi támogatását.

A vizsgára Hajdú Anita, Farkasné Veiger Brigitta és Dr. Veresné Dálnoki Anita tanárnő készítette fel a diákokat.

Gratulálunk!

A nemzetközi e-Hód informatikai versenyen Kishód kategóriában 1293 versenyző közül 1. helyezést el Beregi Hédi és 3. helyezést ért el Lazányi Márton János. Mindketten 4. b osztályos tanulók. Gratulálunk a kiemelkedő eredményükhöz, büszkék vagyunk rájuk.

Szentpáli Tünde

tanító

KÜLFÖLDI HALLGATÓ 2019

A Kesjárban a tudásmegosztás nem ismer határokat. A tanítás tanítása, a hallgatók támogatása mindig is szívügyünk volt. Khin Khin Thant Sin Myanmarból érkezett hozzánk, hogy az egyetemek és az általános iskolák közötti kapcsolatot vizsgálja. A mai találkozás egy különleges együttműködés kezdete. A közös munka során nemcsak arra lesz lehetőség, hogy a tanár szakos hallgatókkal való munkánkat megismerje, hanem arra is, hogy segítségével  a gyerekek egy kicsit belelássanak egy másik kultúra hagyományaiba, szokásaiba és az ottani iskolai oktatásba.

Forintos Judit és Mészáros Orsolya

Sok- sok játék, sok-sok nevetés, s mindez egy nyelvtan órán. Happy, a terápiás kutyus asszisztált azon a tanórán, ahol a 2.b osztály tanulói elmélyíthették tudásukat a hangokról és a betűkről. Várkonyi Andrea tanítónő és Berceli Bernadett felvezető irányításával aktív résztvevői voltak a gyerekek a tanórának.

Szeretetet adó és szeretetet kapó pillanatokban volt részünk.

Várkonyi Andrea

tanítónő