Aktualitások

Kedves Szülők!

Felkészülve a COVID-19 naponta változó mutatóira, iskolánk minden körülmény megfontolása után elindítja a digitális oktatásra való felkészülést.

Az egységes platform az esetleges digitális oktatásra való átállással indul, amely ezután a Microsoft Teams rendszere lesz.

Kérjük Önöket, számítsanak arra, hogy gyermekeik osztályfőnökei hamarosan küldik a belépéshez szükséges adatokat, részletekkel szolgálnak. Kérjük azt is, figyeljék majd a honlapra felkerülő információkat!

Köszönjük segítő együttműködésüket!

Tóth Krisztina

igazgató

Hagyományainkhoz híven, de nem hagyományos módon, ma zászlót bontottunk. A 7 szokás iskolaprogram mentén ebben az évben is kijelöltük a sarokköveket, kitűztük az iskolai LÉC-et, melyet közösen, egyenként szorgos hangyamunkával fogunk elérni. A célunk pedig az, hogy minden diák színesítse, tökéletesítse módszertani tudását, s minden egyéb körülmény ellenére megtanuljon tanulni.

Elindítottuk a tanévet, mindent rendhagyóan tettünk – csak elsős szülők tanáraink és diákjaink mellett, maszkban, óvatos derűvel nézve az elkövetkezők elé. Figyelmeztettük diákjainkat, páratlan tapasztalat vár ránk: megtanulni erősen felelni egymásért, korlátozni öröknek hitt jogainkat a közösség védelmében. Törékeny világ – nagyon fogunk vigyázni egymásra!

Kedves Szülők!

A 2020. szeptember 3-án VIII/5222-1/2020/KOAT iktatószámmal kelt intézkedési terv-módosítás alapján íródott 2020. szeptember 14-ei levelünket a 2020. szeptember 21-ei kormánybejelentésekkel kiegészítendő az alábbiakat kérjük Önöktől:

• a családban lévő pozitív teszt vagy kontaktus miatti karantén esetén is okvetlenül és azonnal jelezzenek az osztályfőnöknek
  • diákunk pozitivitása esetén csak karanténhatározattal, annak lejártakor térhet vissza a közösségbe
  • mivel a tesztelési protokoll változott, kénytelenek vagyunk a joghézagot egy nyilatkozattal pótolni: amennyiben családjukban vagy kontaktusban van érintett pozitív, s Önök kérésünkre vagy önként gyermeküket óvatosságból tartják otthon, vissza csak a honlapról letöltött nyilatkozat kitöltésével térhet a közösségbe (iskolánk/iskolai dokumentumok/COVID-19 szülői nyilatkozat)
  • a kormányrendelet alapján az iskolával nem jogviszonyban álló továbbra sem léphet az épületbe,csak igazgatói engedéllyel
  • szépen és nyomatékosan kérjük – tanúsítsanak fegyelmet és önmérsékletet a családi programok tervezésében: így tehát kérjük, a megmaradt fesztiválkínálatokból, családi rendezvényekből húzódjanak vissza, amíg el nem indul a javulás
  • szintén nyomatékosan kérjük, bármi enyhe gyanú esetén is tartsák otthon gyermeküket, akár egyéb, betegségre utaló tünetekkel is – ezt a felelősséget nem tudjuk Önökről levenni, az iskolában mindent megteszünk, hogy izoláltan és fegyelmezetten védekezzünk. A nem beteg, kontaktus miatt otthonmaradt gyermekek esetén az osztályfőnökökkel konzultálva rugalmasságot fogunk mutatni igazolás terén, a fenti nyilatkozat ezt a helyzetet is áthidalja.

Meggyőződésünk, hogy fentiek következetes és szigorú képviseletével épségünk védelme mellett heteket, akár hónapokat nyerünk a személyes tanulás érdekében – Önök eddig rendkívül fegyelmezetten működtek együtt áldozatok árán is, ezt hálásan köszönjük!

Kérem levelünk elfogadó megértését!

Tisztelettel:

Tóth Krisztina

igazgató

KÜLFÖLDI HALLGATÓ 2019

A Kesjárban a tudásmegosztás nem ismer határokat. A tanítás tanítása, a hallgatók támogatása mindig is szívügyünk volt. Khin Khin Thant Sin Myanmarból érkezett hozzánk, hogy az egyetemek és az általános iskolák közötti kapcsolatot vizsgálja. A mai találkozás egy különleges együttműködés kezdete. A közös munka során nemcsak arra lesz lehetőség, hogy a tanár szakos hallgatókkal való munkánkat megismerje, hanem arra is, hogy segítségével  a gyerekek egy kicsit belelássanak egy másik kultúra hagyományaiba, szokásaiba és az ottani iskolai oktatásba.

Forintos Judit és Mészáros Orsolya

Életképeink