Aktualitások

Nyomot hagyunk. Nemcsak a tengerparton a homokban, hanem a föld, a háziállataink és persze egymás életében is. Az idei évben iskolánk célja az, hogy felelősséget vállaljunk a környezetünkért és a környezetünkben élő állatokért is.  Célul tűztük ki azt is, hogy megpróbáljuk csökkenteni az ökológiai lábnyomunkat. Erre és a felelős állattartásra fűztük fel a mai a zászlóbontó napunkat a 7 szokás program keretein belül.

Attól függetlenül, hogy ritkán történik meg, évnyitóval az aulába kényszerülünk, minden változatlan: éppolyan gondos törődés, következetes szeretet illeti az elsős induló lépteit, mint a nyolcadikos búcsúévét. Éppolyan gonddal igyekszünk figyelni diák, tanár, minden munkatárs egyensúlyára, mint eddig. Éppolyan lendülettel alakítottuk frissé, széppé az udvart, mint amikor nem esős volt az évnyitó, éppolyan felelősséggel nézünk szembe az új diákok új világával, mint az ismert gyerekek otthonos karakterével – hiányzott az iskolából már a hömpölygő élet.

Ma elindult: sírdogáló elsős, váratlanul tiszteletét tevő, ünnepien fehér kutya az aulában, sokat nőtt nyolcadikos, szüntelenül derűlátó tanárok, gondos munkatársak, szülői támogatás kinyilatkoztatása – mindebben részünk volt ma reggel.

Kívánunk mindenkinek olyan évet, amilyenre vágyik!

Nagyfelbontású képek:

BAKONYI VÁNDORTÁBOR 2018

A bakonyi vándortábor megalapítói augusztusban bátorságot és kitartást tanúsítva összesen közel 3000 km-t teljesítettek, ami gyerekenként 75-80 km-t tesz egy napra.  A 7 nap alatt legkevesebb 6 km-t és a legtöbbet 18 km-t gyalogoltunk. Szórakoztunk, fürödtünk, ettünk és ittunk, játszottunk és bolondoztunk. Fent voltunk nappal és sokszor éjjel is a csillaghullást csodálva. Rengeteget tanultunk a természettől és az állatoktól: nem mindig mi voltunk a teremtés csúcsa. Az ökológiai lábnyomunk viszont kifejezetten kicsi volt.

A táborban több TV stábja is járt felvételeket készíteni, nézegessétek:

Kasnya-Kovácsné Bakacs Judit

szervező tanár

Az évek óta megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolák közül a Kesjár Csaba Általános Iskola 2017-ben az 5. helyet érte el.

Köszönjük mindenkinek a támogatást!

Általános iskolák esetében kiemelkedő eredménynek számít az évek óta stabilan jó eredmény elérése, hiszen az iskolai körzet tanulói kerülnek be az iskolapadba.
A sorrendet a kompetenciamérés eredményeire épített matematikai modell adta ki azok változékonysága alapján a tendenciák figyelembe vételével.
A gimnáziumok és középiskolák is bekerültek az elemzés eredményébe, jelölésük megtalálható az intézmények saját oldalain.

Életképeink
0013kesjar.jpg
Tanévnyitó
2018. szeptember 3.
„Fut az Örs”
2018. október 13.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2018. október 18.
Tanári továbbképzés
2018. október 19.
Őszi szünet
2018. október 29-november 2.
Iskolakarácsony
2018. december 19.
Téli szünet
2018. december 24-2019. január 2.

ремонт квартир фотообмен liberty reserve