Aktualitások

Az őszi időszak egyik kedves hagyománya a Márton napi megemlékezés. Alsós diákjaink a német órákon lámpásokat és libát készítettek, felidézték Szent Márton legendáját, dalokat énekeltek és játékos feladatokat oldottak meg. Sokan csatlakoztak a hétvégi városi lámpás felvonulásokhoz is.

Csordás Anikó

Több régi tagunk itt ismerkedett meg ezzel a művészeti ággal és felnőttként ma már hivatásának tekinti, fotós vagy filmes foglalkozást választva.  Az is öröm, ha hobbiként marad meg a fotózás szeretete és magas szintű tudással rendelkező, amatőr fotós válik később a ma fiatal tehetségeiből.

Kiállításunk – címének megfelelően – az Országos Diák Fotópályázat díjazott alkotásaiból merít. A MAFOSZ által meghirdetett verseny kiállítása még egy hétig látható a Benczúr Házban, Budapesten. Az ország minden tájáról érkezett alkotások közül 80 képet tartott a zsűri érdemesnek a kiállításra, ebből 24 a mi gyermekeink alkotása.

Fotókörünk a II. helyet szerezte meg. Külön öröm számunkra, hogy a középiskolások egyéni versenyében Gönczi Gergely III. helyezést ért el!

A 2017-2018-as pályázat három témája a következő volt:

Ellenfény – Piros – Vonalak, formák

Ezen a kiállításon néhány képpel – Ősz témában – először mutatkozik be az új nemzedék is.

Pillantás Fotókör "Ismét a dobogón"

Az évek óta megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolák közül a Kesjár Csaba Általános Iskola 2017-ben az 5. helyet érte el.

Köszönjük mindenkinek a támogatást!

Általános iskolák esetében kiemelkedő eredménynek számít az évek óta stabilan jó eredmény elérése, hiszen az iskolai körzet tanulói kerülnek be az iskolapadba.
A sorrendet a kompetenciamérés eredményeire épített matematikai modell adta ki azok változékonysága alapján a tendenciák figyelembe vételével.
A gimnáziumok és középiskolák is bekerültek az elemzés eredményébe, jelölésük megtalálható az intézmények saját oldalain.

HASZNÁLT ELEM- és MOBILTELEFON-GYŰJTŐ VERSENY A KESJÁRBAN!

A verseny célja:Környezetvédelmi szemléletformálás. Játékos formában, egy nyereményekért folyó verseny keretében megismertetni a gyerekekkel a szelektív hulladékgyűjtést. Hordozható elemek/akkumulátorok/mobiltelefon készülékek, mint szelektíven gyűjtendő hulladékok gyűjtése.

A verseny folyamán gyűjthető hulladékok:

- mindenféle szárazelem (ceruzaelem, babyelem, góliátelem, fotóelem, laposelem, 9V-os elem, gombelem, nikkel-kadmium elem, rádiótelefon akkumulátor, egyéb berendezések akkumulátorai – pl. laptopok, IPadek, és barkácsgépek zárt akkumulátorai)

- mindenféle mobiltelefon készülék (akkumulátorral, vagy anélkül)

A verseny folyamán nem gyűjthető hulladékok:

- ipari elem/akkumulátor, gépjármű akkumulátor!

A résztvevő iskolát támogatási díj illeti meg:

Gyűjtött és átadott elem/akkumulátor hulladék esetében 40 Ft/kg.

Gyűjtött és átadott mobiltelefon készülék hulladék esetében 500 Ft/kg.

Az 1-3. helyezést elérő iskolák pénznyereményben részesülnek!

Életképeink
0022kesjar.jpg
Tanévnyitó
2018. szeptember 3.
„Fut az Örs”
2018. október 13.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2018. október 18.
Tanári továbbképzés
2018. október 19.
Őszi szünet
2018. október 29-november 2.
Iskolakarácsony
2018. december 19.
Téli szünet
2018. december 24-2019. január 2.