Aktualitások

A valóság felülírta terveinket – minden eddiginél több, közel 100 óvodás látogatott el hozzánk szüleivel, hogy rálépjen az iskolás útra. Együtt alkottak leendő tanítónőikkel, s mi mindannyian válaszoltunk a megszakítás nélkül érkező kérdésekre… hogyan lehet bekerülni az iskolába aggódalom nélkül, melyik osztály mit kínál, hogyan válasszanak tanítót…

Az „a” osztály tanítónője, Antalné Káplár Judit, délutános tanítónője, Bogóné Kormány Mária, illetve a „b” osztály tanítónője, Dupcsákné Reznek Beáta és délutános tanítója, Gyalog Ferenc is várja Önöket a március 11-12-ei nyílt napjainkon. A programot hamarosan összeállítjuk és közzétesszük.

Köszönjük az érdeklődést és a megbecsülést!

A Jókai Mór Művelődési Központ Közösségi Háza „Az ősz színei” fotópályázaton díjazta a Pillantás Fotókör tagjait is. Iskolánk diákjai az alábbiak szerint kaptak elismerést:

1.helyezett:
Csikány Lili 5.b - 1.kategória

Közönségdíj:
Kiss Emma 5.b

Urai Márk 7.b

Szeretettel gratulálunk az alkotóknak és Rátkainé Füzér Judit tanárnőnek, a Pillantás Fotókör vezetőjének!

Több régi tagunk itt ismerkedett meg ezzel a művészeti ággal és felnőttként ma már hivatásának tekinti, fotós vagy filmes foglalkozást választva.  Az is öröm, ha hobbiként marad meg a fotózás szeretete és magas szintű tudással rendelkező, amatőr fotós válik később a ma fiatal tehetségeiből.

Kiállításunk – címének megfelelően – az Országos Diák Fotópályázat díjazott alkotásaiból merít. A MAFOSZ által meghirdetett verseny kiállítása még egy hétig látható a Benczúr Házban, Budapesten. Az ország minden tájáról érkezett alkotások közül 80 képet tartott a zsűri érdemesnek a kiállításra, ebből 24 a mi gyermekeink alkotása.

Fotókörünk a II. helyet szerezte meg. Külön öröm számunkra, hogy a középiskolások egyéni versenyében Gönczi Gergely III. helyezést ért el!

A 2017-2018-as pályázat három témája a következő volt:

Ellenfény – Piros – Vonalak, formák

Ezen a kiállításon néhány képpel – Ősz témában – először mutatkozik be az új nemzedék is.

Pillantás Fotókör "Ismét a dobogón"

Az évek óta megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolák közül a Kesjár Csaba Általános Iskola 2017-ben az 5. helyet érte el.

Köszönjük mindenkinek a támogatást!

Általános iskolák esetében kiemelkedő eredménynek számít az évek óta stabilan jó eredmény elérése, hiszen az iskolai körzet tanulói kerülnek be az iskolapadba.
A sorrendet a kompetenciamérés eredményeire épített matematikai modell adta ki azok változékonysága alapján a tendenciák figyelembe vételével.
A gimnáziumok és középiskolák is bekerültek az elemzés eredményébe, jelölésük megtalálható az intézmények saját oldalain.

Életképeink
0022kesjar.jpg
-A Magyar Kultúra Napja – megemlékezés
2019. január 22.