Aktualitások

Leskó István tanár úr ebben az évben változtatott a dramaturgián: friss szél érkezett a zenékkel iskolánkba ezen a héten. Az első 3 szünetben „utcazenélés” folyt az aulában, megálló, gyönyörködő, váratlan szépségekre rácsodálkozó „iskolapolgárok” és szülők színe előtt.

Nyitó és záróóra helyett idén sok jelen és volt diák szólaltatta meg fúvóshangszerét, gitározott, zongorázott, hegedűlt vagy énekelt kánont!

Figyeljék jó szívvel naponta bővülő galériánkat!

Leskó István, Enyedi Gábor tanár urak, vendégzenészeink és minden fellépő diákunk köszönetet érdemel!

Mindig dönteni kell – arról, hogy milyen hangot választunk az ünnepen éppúgy, mint a szereplők felhatalmazása ügyében: mi ma rábíztuk magunkat a 7.b osztályra.

Nem hibáztunk: a diákok amatőr színészekké lettek, finoman megrajzolva az ívét az 1848. március 15-én zajlott pest-budai eseményeknek – a nagyok értették, a kicsik érezték, milyen lehetett egy korabeli szobabelsőben megélni a hírek zuhatagát, aggódni a szeretett fiúért, fölfogni, hogy megrendül a világ.

Gratulálunk a szereplőknek!

Február végén hagyományinkhoz híven megrendeztük az alsós versmondó délutánunkat. Minden évben várva-várt esemény ez kicsik és nagyok számára. Keresve sem találhattunk volna alkalmasabb helyet, mint a versek, a mesék, a tudomány tárházát, a könyvtárat. A verset szerető közönség (diákok, szülők, pedagógusok együtt) párnákon, székeken (kinek hol jutott hely) ülve tapssal jutalmazta a bátor szavalókat.

Senki sem távozott üres kézzel. A versmondóknak egy-egy könyv vagy emléklap, szívből jövő taps lett a jutalma. A hallgatóság pedig magával vihette a kortárs és klasszikus költők szavait.

A szavalóversenyt a 3. b osztály Lurkó Bábcsoportjának szívet-lelket melengető, vidám bábelőadása zárta.

Jövőre folytatjuk…

Szentpáli Tünde

• 2019. május 31. 17.00-22.00
  • nyilvános
  • Kesjár Csaba Általános Iskola szervezésében
  • részletek:

Várakozással és izgalommal hívunk minden volt kollégát és diákot ünnepelni iskolánk 30 éves jubileumára. Jelentkezzék mihamarabb, aki szívesen hoz számunkra egy rövid „közös kesjáros” produkciót műsorunkoz.

Emlékezünk, beszélgetünk, kiállítást láthattok, időkapszulát „avatunk fel”, az aulában pedig minden régi diákunk kéznyomát szeretnénk megörökíteni.

Teaház, kerti fogadás, emlékidézés várja Vendégeinket!

Szeretettel várunk Benneteket!

Az Iskolaközösség

Életképeink
0024kesjar.jpg