Angol nyelv

Iskolánkban  első osztálytól tanulnak angol nyelvet diákjaink csoportbontásban, egyrenövekvő óraszámban. Célunk, hogy a mondókák, dalok világából az alapfokú nyelvvizsgáig juttassuk el tanítványainkat, hogy megállják helyüket a középiskolában. Törekszünk arra, hogy ne csak magát a nyelvet, de az adott nyelvi célországok kultúráját, szokásait is megismerjék a gyerekek.

A „b” osztályokban választható az angol, az „a” osztályokban pedig mindenki ezt tanulja. A negyedik osztálytól nívócsoportban oktatjuk az angolt, hogy azok, akik fogékonyabbak az idegen nyelv iránt, gyorsabban fejlődhessenek.

Tanórán kívül is van lehetőség a nyelvgyakorlásra. Angol nyelvű gyermekfolyóirat rendelhető, versenyeken, vetélkedőkön vehetnek részt a gyerekek, és minden évben kirándulást szervezünk angol nyelvterületre (Anglia, Skócia, Írország).

Kolarovszki Edit                              Forintos Judit

dr. Veresné Dálnoki Anita                      Szabó István

----------------------------------------
2017. október 20.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2017. október 24.
Városi Pedagógiai Nap
2017. október 30-november 3.-
Őszi szünet
2017. december 20.
Iskolakarácsony
2017. december 22-2018. január 2.
Téli szünet

Titkárság Tel./Fax:06-23-415-607