Névadónk

Kesjár Csaba emlékére

A fiatalon elhunyt autóversenyző méltó példaképe lehet azoknak a fiataloknak, akik szorgalommal és kitartással érik el azokat a kimagasló eredményeket, melyeket mások tehetségüknél fogva eredendően megkaptak.

Csaba portréja

Az akkor még 4. sz. Gyakorló Általános Iskola diákjai, szülői közössége, tantestülete 1992-ben határozta el, hogy az iskola névadója a fiatalon elhunyt Kesjár Csaba autóversenyző legyen. Iskolánk testnevelés tagozatos iskola lévén szakított a névadói hagyományokkal. Olyan névadót választott, aki nem egész élete munkásságával, de igen rövid élet után már eszményképpé vált: a fiatalság, az akarat és a siker megtestesítőjévé. Kesjár Csaba korengedéllyel kapott versenyvezetői engedélyt. Tizenhárom éves korában kezdett versenyezni, s két év múlva már bajnok! Fejlődése egybeesett a gokart hazai fejlődésével. Alapos és lelkiismeretes munkája segítette mind a versenyzésben, mind a tanulásban. A kitűzött célt mindig elérte. Huszonhat évesen bekerült a formula kocsik világába. A Bánki Donát Műszaki Főiskolán gépész üzemmérnöki diplomát szerzett. Angol és német nyelven beszélt. Diákjaink számára e rövid életúttal is bebizonyította, hogy a képességekre építve, szorgalommal, kitartással el lehet érni a kitűzött célokat, a legjobb eredményeket.

Szülők Emléktábla

Iskolánk minden év júniusában ünnepéllyel és egy egész napos sportrendezvénnyel emlékezik névadójára. Ezen a rendezvényen Csaba anyukája díszvendégünk. Bemutatkoznak az abban az évben legsikeresebb sportolóink.

Életképeink
0002kesjar.jpg