Pénz7 az iskolánkban

A múlt héten első ízben került megrendezésre iskolánkban a Pénz7 előadássorozat. A kezdeményezés a Pénziránytű elnevezésű szervezettől ered, s ennek eredményeképpen a 7., 8. osztályokban, tanórai keretben, a földrajz órákon már tanult pénzügyi alapismereteket bővítettük csoportmunkában, játékos feladatokon keresztül.

Az idei témahét a megtakarítások és befektetések kérdését dolgozta fel a korosztály számára érthető módon, logikai gondolkodást igénylő gyakorlatokkal. Ezekről az elvontnak tűnő kérdésekről így szerencsére kiderült, hogy alkalmazható tudást rejtenek. Bízunk abban, hogy ezek a hasznos ismeretek hozzájárulnak pl. a „saját pénztárcátok” kereteinek tudatos felhasználásához.

Godó László szaktanár