Ma ünnepeltünk. Magunkat és egymást. Azokat a sikereket, melyeket ebben a félévben elértünk. Sok gyereknek sok nehézséggel kellett megküzdenie. A 8.-osok alig két hete átestek életük eddigi talán legnagyobb megmérettetésén és felvételit írtak. Az elsősök, az ötödikesek vagy azok a diákok és kollégák, akik idén kezdtek nálunk, egészen új hegyek lábánál álltak még szeptemberben. Büszkék vagyunk rá, hogy végül mindenki felért a csúcsra. Van, aki könnyedén; van, aki önmagával megküzdve és van, akinek kezet kellett nyújtani vagy  visszamenni érte, hogy ne maradjon el.  Ám nemcsak az a fontos, hogy felértünk egy csúcs tetejére, hanem az is, hogy mindig akad egy segítő visszanyúló kéz, mert ettől vagyunk kesjárosok.

Mészáros Orsolya