Tixa // Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Fesztivál // Primanima World Festival of First Animations

Sulikörkép_2019: Kesjár Csaba Általános Iskola - BKTV

KESJÁROSOK A PRIMANIMÁN 2022

Kesjáros diákok a 10. Primanima Nemzetközi Elsőfilmes Animációs Filmfesztiválon

A kisiskolás gyerekek egyre szervesebb részévé válnak a budaörsi animációs életnek. A Kesjár most már 5/A-s diákjai a város és a BABtér közös pályázatán három természetvédelemről szóló animációs kisfilmet készítettek, ami arra inspirálta őket, hogy tovább folytassák az animációs alkotást.

BABteres segítőik Somorjai-Pálvölgyi Nóra, Miklós Ádám és Módy Luca voltak, szakmai partnerséget pedig az iskola igazgatója, Alkonyi Krisztina és az osztályfőnökök, Szőr Ildikó és Schenkné Zöldi Erzsébet nyújtott. A gyerekek azóta is havi rendszerességgel járnak animációs foglalkozásra, ahol hol viccesebb, hol komolyabb kisfilmeket készítenek.

Mikor felkérték a BABkölyköket, hogy az idei Primanima Nemzetközi Filmfesztiválon vállalják el a gyerekzsűri szerepét, egyöntetűen és nagyon boldogan mondtak igent. Hatalmas izgalommal várták ezt a megtisztelő feladatot, amit még a felnőtteket is meghazudtoló komolysággal láttak el. Nagy örömükre a gyerekfilmek vetítésén osztály- és évfolyamtársaik is részt vettek, ahol büszkén feszítettek egyenpólójukban.

BABtér | Budapest Metropolitan University

BABkölykök: Vermessy Félix, Fekete Máté, Réthelyi Zsófia, Lazányi Máté, Nabilek Boldizsár, Halász Benedek, Lichtneckert Tünde, Forgács Márk, Mile Bettina és akik nem szerepelnek a képen: Pongrácz Kornél és Pongrácz Péter.

Polónyi Réka

5.a - Édesanya

„Kesjár 35” 2024. május 17.

Nemzeti Összetartozás napja-megemlékezés 2024. június 4.

Kesjár-nap/DÖK-nap 2024. június 14.

Ballagás 2024. június 21.

Tanévzáró 2024. június 22.