A Fenntarthatósági Témahét keretein belül rendeztük meg idén már ötödik alkalommal iskolai konferenciánkat 2023. április 26-án.

A 10 projektmunka előadói a különböző témákat szépen feldolgozva, és a közönség számára érthetően átadva világítottak rá napjaink legfontosabb környezeti problémáira. Szinte minden esetben a megoldási lehetőségekről is tájékoztattak minket, akár saját példáikon keresztül is. Ezen a délutánon mindenki nyert, aki itt lehetett, és közösen gondolkodhattunk ezekről a kérdésekről.

A különdíjasok előadásai többek között, az esőerdőkről, az üvegházhatásról, a napenergiáról, az ózonrétegről és az ételpazarlásról szóltak. A legszínvonalasabb ppt díját, az elsivatagosodást feldolgozva (nagyszerű képanyag és precíz szerkesztés) Nagy Hanna és Réthelyi Dóra 7. b osztályos tanulók kapták. A legjobb előadás díját Gál Alex 6. a osztályos tanuló nyerte el, a műanyagokkal kapcsolatos témájával, amelyben saját tapasztalatait is megosztotta a közönséggel.

Gratulálunk minden résztvevőnek, tartalmas délután volt!

Jövőre, Veletek, Ugyanitt!

Godó László

szaktanár, szervező

„Kesjár 35” 2024. május 17.

Nemzeti Összetartozás napja-megemlékezés 2024. június 4.

Kesjár-nap/DÖK-nap 2024. június 14.

Ballagás 2024. június 21.

Tanévzáró 2024. június 22.