(Budaörs, 2018. április 6. – Budaörsi Infó) 2018. április 4-én fotókiállítás megnyitó volt a Városi Ifjúsági Klubban. Ebben a hónapban Mészáros Zalán fotóit nézhetik meg az érdeklődők április 30-ig.

Mészáros Zalán 2013 óta tagja a Pillantás Fotókörnek, amely a MAFOSZ tagszervezeteként 22 éve működik a Kesjár Csaba Általános Iskolában.

Tehetsége, különleges látásmódja, a fotózás technikai eszközei iránti érdeklődése és tájékozottsága hamar megmutatkozott. Az elmúlt években mind a fotózás, mind fotósként és versenyzőként a katasztrófavédelem terén is bizonyította tehetségét és rátermettségét.

Fotós eredményei:

Országos Diák Fotópályázat 2014 – I. helyezett alkotócsoport tagja

Országos Diák Fotópályázat 2015 – I. helyezett alkotócsoport tagja

Országos Diák Fotópályázat 2017 – III. helyezett alkotócsoport tagja

Európai Mobilitási Hét 2016 – Különdíj 2016

wantedaprilisifiklub (5)

wantedaprilisifiklub (6)

Demján János Könnyek csillognak a nap szemében című verseskötetének egyik illusztrátora.

Kiállítások:

Fotóit az érdeklődők több kiállításon is láthatták, többek között a Budapesti Művelődési Központban, a Benczúr Ház kiállítótermében, Budaörsön a Gróf Bercsényi Zsuzsanna Városi Könyvtárban, a Leopold Mozart Zeneiskolában, a Budaörsi Városi Ifjúsági Klubbanés a Polgármesteri Hivatal aulájában.

wantedaprilisifiklub (4)

Katasztrófavédelem és fotó:

Zalán a katasztrófavédelmi szakkör foglalkozásain elsajátította az elsősegélynyújtás, a katasztrófa-, a tűz-, víz-, környezet- és vegyvédelem elméleti és gyakorlati ismereteit.

Erről a magas szintű tudásról minden évben bizonyított a Katasztrófavédelmi Ifjúsági Versenyeken.

Zalán 6. osztályos korától a budaörsi Illyés Gyula Gimnázium csapatának is póttagja és fotósa volt a megyei és az országos megmérettetéseken.

Első, önálló kiállításán tematikus fotópályázatokra készített, valamint családi nyaraláson fotózott alkotásait láthatjuk a Városi Ifjúsági Klub aulájában.

wantedaprilisifiklub (2)

(Budaörsi Infó)