Attól függetlenül, hogy ritkán történik meg, évnyitóval az aulába kényszerülünk, minden változatlan: éppolyan gondos törődés, következetes szeretet illeti az elsős induló lépteit, mint a nyolcadikos búcsúévét. Éppolyan gonddal igyekszünk figyelni diák, tanár, minden munkatárs egyensúlyára, mint eddig. Éppolyan lendülettel alakítottuk frissé, széppé az udvart, mint amikor nem esős volt az évnyitó, éppolyan felelősséggel nézünk szembe az új diákok új világával, mint az ismert gyerekek otthonos karakterével – hiányzott az iskolából már a hömpölygő élet.

Ma elindult: sírdogáló elsős, váratlanul tiszteletét tevő, ünnepien fehér kutya az aulában, sokat nőtt nyolcadikos, szüntelenül derűlátó tanárok, gondos munkatársak, szülői támogatás kinyilatkoztatása – mindebben részünk volt ma reggel.

Kívánunk mindenkinek olyan évet, amilyenre vágyik!

Nagyfelbontású képek: