Aktualitások

Április végén a Fenntarthatósági Témahét keretein belül megrendeztük a hatodik  Környezetvédelmi Konferenciát iskolánk művészeti termében.

A 7. és 8. osztályos tanulók az általuk választott témákat szépen feldolgozva, élvezetes és izgalmas előadásokat tartottak. Az iskola tanáraiból álló zsűrinek igencsak nehéz dolga volt, amikor a különböző kategóriákban kellett a díjazottakat eldönteni.

A különdíjak büszke tulajdonosai a tengerek és a nagyvárosok szennyezéséről készítettek figyelemfelkeltő prezentációt.

A legszínvonalasabb ppt kategóriában az egyik páros (Csobay-Novák Máté, Gál Alex 7.a) munkájában a talajszennyezésről hallhattunk élvezetes és látványos kísérlettel tarkított előadást, míg a másik páros (Dénes-Szebeni Alina, Mireuta Lily 8.a) a vegyi anyagok hazai felhasználását dolgozta fel magas színvonalon.

A legjobb előadás díját is megosztva kapták az előadók: Energiatakarékosság, passzív házak (Papp-Kámán Martina, Réthelyi Dóra 8.b), és a hulladékgazdálkodási tevékenység új megközelítésből téma (Bartl Olivér 8.b) előadásaiban élvezhettük a pontos és precíz tényfeltáró munkát.

Felkészült előadóink a napjainkat érintő környezeti kérdéseket és a változásokat előidéző folyamatokat nagyszerűen és magabiztosan magyarázták el az érdeklődő közönségnek.

Köszönjük a zsűri és az előadásokat tartó tanulóink munkáját, a közönség részvételét! Ezen a délutánon mindenki tanulhatott a másiktól!

Jövőre, Veletek, Ugyanitt!

Godó László szervező

Idén április végén rendezték a Kispályás Labdarúgó Diákolimpia III. korcsoportjának területi döntőjét.

Csapatunk izgalmas és gólgazdag meccseket játszva,  egyetlen vereséggel zárva a tornát, a bronzérmet szerezte meg!

A csapat tagjai:

Bacskó Balázs 6.a

Csiki Áron 5.b

Csizmadia Gergő 6.a

Csobay-Novák Máté 7.a

Doma Vince 5.b

Fekete Máté 6.a

Fenyvesi Zalán 4.a

Fiedler Norbert 5.b

Godó Gorán 5.b

Mátyás Albert 6.a

Gratulálunk a fiúknak! Hajrá Kesjár!

Godó László felkészítő

Mindig megtiszteltetés pataki diákokat tanítani-ma mégis újabb szintre léptünk: a Kesjár útja a tanárképzésbe olyan hallgatókkal ismertetett meg bennünket, akik valóban tanítók akarnak lenni.

Mély és igazi találkozás volt, magunk is tanultunk, köszönjük!

Szakmai és emberi találkozás, remény szerint hosszú úttal: köszönjük dr. Toma Kornélia docensasszonynak!

TOLLASLABDA FÁY KUPA 2024

Az elmúlt hétvégén rendezték meg az országos, korosztályos Fáy András Kupát Fóton.

A Budaörsi Pegazusokat hat versenyző képviselte.

U15 leány egyesben Nagy Szonja (6.b) első helyezést ért el, míg Barényi Petra (6.b) élete első érmét, egy bronzot vehetett át ugyanebben a kategóriában.

U15-ös fiú egyéniben Forgács Márk (6.a) bronzérmes lett, csakúgy, mint Nagy Barnabás (4.b) U11-ben. Így ő is a dobogó harmadik fokára állhatott: Barnabás még csak nyolc éves, de így is szépen helytállt a nagyobbak között. Kicsit türelmesebb, kitartóbb játékkal még csillogóbb éremmel térhetett volna haza.

Ők mindannyian a Kesjár Csaba Általános iskola tanulói.

A párosok küzdelme U15-ben budaörsi házidöntőt hozott. Itt végül is, az egyéni versenyek után kevésbé fáradt Forgács Márk-Nagy Szonja páros nyert a Wagner testvérek ellen.

Gratulálok a versenyzőknek a nagyszerű helytálláshoz, nagyon büszke vagyok rájuk.

Összesen két arany, egy ezüst és négy bronzéremmel zártuk a napot.

Köszönöm a Kesjár Csaba Általános Iskola igazgatónőjének és a szülőknek, hogy támogatnak, segítik munkámat, a tollaslabda utánpótlás fejlődését.

Hajrá Pegazusok!

Legerszki Andrea

edző

Továbbjutott lányaink 2024. április 24-én a II. korcsoport megyei atlétika összetett fordulóján Albertirsán II. helyet értek el!

A csapat tagjai: Andrási Zsófia (4.a), Gécsek Anna (4.a), Moizes Gréta (4.a), Sziva Regina (4.a), Takács Emma (4.a), Törzsök Nikolett (4.a).

Gécsek Anna egyéniben IV. helyen végzett!

Igazán gyönyörű teljesítmény – szívből gratulálunk, testnevelő tanáruknak, Kundermann-Weisz Georginának szintén!

Életképeink
0017kesjar.jpg

„Kesjár 35” 2024. május 17.

Nemzeti Összetartozás napja-megemlékezés 2024. június 4.

Kesjár-nap/DÖK-nap 2024. június 14.

Ballagás 2024. június 21.

Tanévzáró 2024. június 22.