1.a tanító

Kedves Szülők!

Erdélyiné Kovács Erzsébet, Zsóka néni vagyok.  40 évvel ezelőtt Egerből költöztem Budaörsre. A Kesjár Csaba Általános Iskolában megnyitása óta, 35 éve tanítok.

Egyszerű vidéki szüleimtől, tanítóimtól kaptam azt a szilárd, tiszta értékrendet, amely pedagógus pályám meghatározó eleme.

A tanítás nem a munkám, hanem a hivatásom. Vallom, hogy a gyermekeket sok türelemmel, törődéssel kell átsegíteni az óvodából az iskolába, hogy könnyebb legyen nekik a beilleszkedés és azután a tanulás. Fontosnak tartom egymás tiszteletét, elfogadását, a jó osztályközösség kialakítását, amely szintén hozzájárulhat az otthonosság érzéséhez.

A hagyományos tanítási eljárások mellett nyitott vagyok új módszerek megismerésére, alkalmazására, hogy ezzel is élményszerűbbé tegyem az órákat. A délelőtti tanulást igyekszem sok egyéb programmal színesíteni, mert abból legalább annyit tanulnak a gyermekek, mintha a padban ülnének. Azért, hogy tudásom naprakész legyen, törekszem minél több forrásból frissíteni azt.

Nagyon fontosnak tartom a szociális kompetencia fejlesztését is, ezért szívesen alkalmazom a 7 szokás életvezetési program nyújtotta lehetőségeket.

A környezettudatosságra nevelés is áthatja a mindennapjainkat, mert hiszem azt, hogy csak így lehet változásokat elérni a fenntarthatóság kérdésében.

Pedagógustársam, Kántorné Forgács Ágota, aki nagy odafigyeléssel, alapossággal foglalkozik délután a gyerekekkel. Ágotával folyamatosan konzultálunk, mindent megbeszélünk, az osztályprogramokra közösen kísérjük a gyermekeket, ezzel biztosítva az állandóságot, stabilitást.

Ének-zene szakosként ő tanítja az osztálynak az éneket,  ami magasszintű szakmaiságot  jelent.

Szeretettel várjuk azokat a kisgyermekeket, akik szeretnék velünk tölteni kisiskolás éveiket!

Erdélyiné Kovács Erzsébet (Zsóka néni)