Angol nyelv

Iskolánkban  első osztálytól tanulnak angol nyelvet diákjaink csoportbontásban, egyrenövekvő óraszámban. Célunk, hogy a mondókák, dalok világából az alapfokú nyelvvizsgáig juttassuk el tanítványainkat, hogy megállják helyüket a középiskolában. Törekszünk arra, hogy ne csak magát a nyelvet, de az adott nyelvi célországok kultúráját, szokásait is megismerjék a gyerekek.

A „b” osztályokban választható az angol, az „a” osztályokban pedig mindenki ezt tanulja. A negyedik osztálytól nívócsoportban oktatjuk az angolt, hogy azok, akik fogékonyabbak az idegen nyelv iránt, gyorsabban fejlődhessenek.

Tanórán kívül is van lehetőség a nyelvgyakorlásra. Angol nyelvű gyermekfolyóirat rendelhető, versenyeken, vetélkedőkön vehetnek részt a gyerekek, és minden évben kirándulást szervezünk angol nyelvterületre (Anglia, Skócia, Írország).

Farkasné Veiger Brigitta                       Forintos Judit

dr. Veresné Dálnoki Anita                      Szabó István