Német nyelv

Iskolánkban a b (korábban a t) osztályokban választható a német mint idegen nyelv. Az óraszám első osztálytól a nyolcadik évfolyamig fokozatosan növekszik. Alsó tagozaton lehetőséget biztosítunk szakköri foglalkozásokra, felső tagozaton, főként a kilépő osztályunkban felvételi és nyelvvizsga felkészítésre.

Első és második osztályban kizárólag szóbeli kommunikáció zajlik az órákon, harmadikban ismerik meg a tanulók a német abc és helyesírás szabályait. Ez a késleltetett írásbeliség lehetővé teszi a magyar nyelv írásának és olvasásának stabil elsajátítását és lehetőséget ad egy érett, tudatos nyelvtanulásra.

Minden lehetőséget megragadunk a tanórán kívüli nyelvhasználatra is. Diákjaink eredményesen szerepelnek városi, megyei és országos versenyeken, nyolcadikban kötelező belső mérés után a Rigó utcában A2-es nyelvvizsgát tesznek.

Antal László és Gáborné Piffkó Zsuzsanna

német 1-8. évfolyam