Gyakori kérdések, tudnivalók

Házirend

• Az iskolába érkezés időpontja 7 45,hogy legyen idejük a gyerekeknek átöltözni és előkészíteni a tanszereket.
  • Az első két hétben fel lehet kísérni a gyerekeket az osztályteremhez, utána a kapuban el kell búcsúzni tőlük.

A harmadik héttől a szülők csak a portáig jöhetnek (kivétel szülői értekezlet vagy fogadóóra).

• Váltócipő használata kötelező.
  • Egy félévben a szülő három napot igazolhat, a többi mulasztásról orvosi igazolást fogadunk el. Hiányzás esetén értesítést kérünk.
  • Az iskolatáskát minden nap haza kell vinni.

Munkarend

• A tanórák 45, a szünetek 15 percesek. Első osztályban ezt rugalmasan kezeljük, figyelembe véve a gyerekek terhelhetőségét.
  • Az első óra 8 órakor kezdődik, utána az első szünetben van a reggeli(A gyerekek a reggelit tálcán viszik az asztalhoz, ezért célszerű már a nyáron gyakorolni az egyensúlyozást.).
  • A harmadik szünetben mehetnek levegőzni az udvarra tanári felügyelet mellett.
  • Az elsősöknek általában 5 órájuk van naponta.

Tanítási módszerek

• Az olvasást elemző-összetevő módszerrel tanítjuk (analitikus- szintetikus). Az első két hónap az előkészítő időszak, amikor megismerkednek a gyerekek a hangokkal, a hangok elhelyezkedésével, szótagolással illetve elsajátítják a hangösszevonás technikáját. Írás órákon a betűelemeket tanulják meg ebben az időszakban.
  • Egy héten 2 betűt tanulunk olvasni és írni.
  • Első osztályban szöveges értékelést készítünk félévkor és év végén.
  • Nem kell tudnia a gyermeknek olvasni és írni, mire iskolába jön. A rosszul rögzült dolgokat nem lehet javítani.
  • Fontos, hogy a gyermek rendelkezzen megfelelő feladattudattal, kitartással, figyelemmel, tűrje a monotóniát.

Szociális készségek

- Alapvető tevékenységek biztos ismerete szükséges a kisdiákok nyugodt beilleszkedéséhez:

-WC használat

- öltözködés

- cipőkötés

Egyebek

• A tankönyveket az iskola rendeli meg, amit szeptemberben az első tanítási napon osztunk ki.
  • A tanszerlistát még júniusban megküldjük a szülőknek.
  • Amennyiben lehetőség lesz rá, még júniusban szülői értekezletet tartunk.

Napközi

1. Napközis munkarend

• Tanítás után a napközis tanítókátveszik a gyerekeket a délelőttös tanítótól.
  • Ebéd után a csoportok az udvarra mennek, ahol szabad idejüket játékkal, sporttal töltik. Ezek a tevékenységek részben irányított, részben szabad foglalkozások.
  • 14 30 perckor felmennek az osztályokba, és kezdetét veszi a tanulás. Az írásbeli leckét minden gyereknél ellenőrizzük. Időtől és a házi feladat mennyiségétől függően a szóbeli tennivaló egy része otthoni feladat.
  • A tanulási idő 15 45- ig tart. Ezután uzsonna, majd szabadidős tevékenység következik.
  • Az osztály napközis nevelője a csoporttal 16 30- ig van. Ezután kezdődik az összevont ügyelet, ahol naponta más tanító ügyel. Időjárástól függően, a szabadban, illetve egy tanteremben vannak a gyerekek.

Az ügyelet 17 30- ig tart.

2. Étkezés

•  Az ezzel kapcsolatos összes tudnivalót megtalálják Budaörs város és iskolánk honlapján.
  • Fontos:3 féle menüből lehet választani.
  • Minden hónap 15- ig kell megrendelni a következő havi ételt a gyerekeknek.
  • Az iskolában az étkezések sorrendje az osztályok órarendjének megfelelően, ebédlői beosztás szerint történik.

3. A napközi hangulata

• Délután a gyerekek nagyon jól érzik magukat az iskolában. Köszönhető ez a kiváló kondíciókkal bíró udvarnak, EU- konform játékokkal, műfüves focipályával, rekortánnal ellátva. Ilyenkor szövődnek a jó barátságok is. Ha véget ér a járvány, sok-sok programmal várjuk a gyerekeket.

Néhány ezek közül:

• Focibajnokság