Aktualitások

Beiratkozás 2021

Tisztelt Szülő, törvényes Képviselő!

Tájékoztatom, hogy a kihirdetett veszélyhelyzetre tekintettel a 2021/2022. tanítási évre történő általános iskolai beiratkozás során online úton is lehetőség van beíratni a tanköteles korba lépő gyermekét. Az általános iskola első évfolyamára történő jelentkezésének elektronikus, online formájára 2021. április 10-től nyílik meg az informatikai lehetőség az Ön részére a KRÉTA rendszer felületén keresztül:

Az e-Ügyintézés „Beiratkozás Általános Iskolába (BÁI)” felület 2021. április 16-án éjfélig van nyitva.

Amennyiben módosítani kíván a már elektronikusan beküldött adatokon, akkor ezt úgy teheti meg, hogy jelzi (telefonon, e-mailben, az intézmény által meghatározott módon) az adott intézmény részére a visszavonási vagy adatmódosítási szándékát.

Az adatok módosítását az intézmény a KRÉTA felületén a kérés alapján elvégzi. Amennyiben a szülő visszavonja gyermeke jelentkezését, ennek következményeként a BÁI felületen az iskola a benyújtott jelentkezésre a szülő kérése alapján elutasító határozatot hoz, és az intézmény saját rendszerében a gyermek adatait a „Beiratkozás visszavonva” státuszba állítja. Ezen műveletek elvégzését követően Ön ismét be tudja nyújtani gyermeke jelentkezését egy másik iskolába.

Amennyiben Ön nem a lakóhelye vagy tartózkodási helye szerinti körzetes iskolába íratná be a gyermekét, akkor is meg kell adnia a kötelező felvételt biztosító, Önnek körzetes általános iskola nevét és címét is a jelentkezése során.

Akár körzetes, akár nem körzetes iskolába kívánja beíratni gyermekét, mindenképpen jelentkeznie kell az Önnek körzetes általános iskolánál, amely jelentkezés a fent jelzett online módon vagy személyesen történhet meg.

Az online beiratkozás esetén a beiratkozáshoz szükséges eredeti dokumentumok bemutatására a 2021/2022. tanév első napjáig (2021. szeptember 1.) kerülhet sor.

A beiratkozás adatainak felvétele indokolt esetben, a beiratkozást lefolytató iskola által szabályozott módon, személyesen is megtörténhet 2021. április 15-én és 16-án,a járványügyi veszélyhelyzet miatt megkövetelt egészségügyi szabályok szigorú betartása mellett. Ez a következőképpen alakul iskolánkban:

A Kesjár Csaba Általános Iskola közleménye:

Iskolánkban a járványhelyzet miatti felelősségünk tudatában online beiratkozást tartunk a fent részletezett KRÉTA-felületen lehetséges módon április 10. és április 16. között.

Kérjük, a döntés és az adminisztráció gyorsítása érdekében a hozzánk jelentkezők okvetlenül mellékeljék a KRÉTA-felületen az alábbi dokumentumokat szkennelve vagy fotózva:

1. a gyermek lakcímkártyája
  2. etika/hit-és erkölcstannyilatkozat – innen letölthető
  3. szándéknyilatkozat osztályba soroláshozinnen letölthető
  4. nyilatkozat a törvényes képviseletről – innen letölthető

A fentiek után a jelentkező 1. nem körzetes gyermekek és a 2. körzetes gyermekek esetében egyaránt legkésőbb 2021. április 23-ig döntünk a gyermekek felvételéről és ezután küldjük el tájékoztatásunkat Önnek.

A beiratkozáshoz szükséges dokumentumok, adatok megadása kapcsán Ön segítséget kérhet gyermeke óvodájától – az óvoda OM azonosítója, illetve gyermekük oktatási azonosítója tekintetében.

Iskolánk fenntartója, az Érdi Tankerületi Központ is rendelkezésre áll a körzetes iskolákkal kapcsolatos információk, az online vagy a személyes beiratkozás rendjével kapcsolatos kérdések esetén.

Ha kérdésük van, legyenek kedvesek bennünket is bátran keresni az igazgato(kukac)kesjarcs.sulinet.hu elérhetőségen!

Kívánva türelmet és erőt:

Tóth Krisztina

Életképeink
0013kesjar.jpg

A Magyar Kultúra Napja - megemlékezés
2021. január 22.
Az I.félév utolsó napja
2021. január 22.
Középiskolai írásbeli felvételi vizsga
2021. január 23.
Félévi értesítők kiosztása
2021. január 29.