Aktualitások

COVID-19 - FRISS 2020. 09. 22.

Kedves Szülők!

A 2020. szeptember 3-án VIII/5222-1/2020/KOAT iktatószámmal kelt intézkedési terv-módosítás alapján íródott 2020. szeptember 14-ei levelünket a 2020. szeptember 21-ei kormánybejelentésekkel kiegészítendő az alábbiakat kérjük Önöktől:

• a családban lévő pozitív teszt vagy kontaktus miatti karantén esetén is okvetlenül és azonnal jelezzenek az osztályfőnöknek
  • diákunk pozitivitása esetén csak karanténhatározattal, annak lejártakor térhet vissza a közösségbe
  • mivel a tesztelési protokoll változott, kénytelenek vagyunk a joghézagot egy nyilatkozattal pótolni: amennyiben családjukban vagy kontaktusban van érintett pozitív, s Önök kérésünkre vagy önként gyermeküket óvatosságból tartják otthon, vissza csak a honlapról letöltött nyilatkozat kitöltésével térhet a közösségbe (iskolánk/iskolai dokumentumok/COVID-19 szülői nyilatkozat)
  • a kormányrendelet alapján az iskolával nem jogviszonyban álló továbbra sem léphet az épületbe,csak igazgatói engedéllyel
  • szépen és nyomatékosan kérjük – tanúsítsanak fegyelmet és önmérsékletet a családi programok tervezésében: így tehát kérjük, a megmaradt fesztiválkínálatokból, családi rendezvényekből húzódjanak vissza, amíg el nem indul a javulás
  • szintén nyomatékosan kérjük, bármi enyhe gyanú esetén is tartsák otthon gyermeküket, akár egyéb, betegségre utaló tünetekkel is – ezt a felelősséget nem tudjuk Önökről levenni, az iskolában mindent megteszünk, hogy izoláltan és fegyelmezetten védekezzünk. A nem beteg, kontaktus miatt otthonmaradt gyermekek esetén az osztályfőnökökkel konzultálva rugalmasságot fogunk mutatni igazolás terén, a fenti nyilatkozat ezt a helyzetet is áthidalja.

Meggyőződésünk, hogy fentiek következetes és szigorú képviseletével épségünk védelme mellett heteket, akár hónapokat nyerünk a személyes tanulás érdekében – Önök eddig rendkívül fegyelmezetten működtek együtt áldozatok árán is, ezt hálásan köszönjük!

Kérem levelünk elfogadó megértését!

Tisztelettel:

Tóth Krisztina