Aktualitások

NÉPI JÁTÉKOK 2019

A 2019/2020-as tanévben az alsós napközi is csatlakozott egy országos kezdeményezéshez, a népi játék napjához, amely október 9-én volt.

A gyerekek a délutáni időben különböző népi játékokkal ismerkedhettek meg a napközis kollégák és egy iskolában tanuló kisgyermek édesanyja, Frecott Emese segítségével. Az időjárás is kedvezett számunkra, így az udvaron egyszerre több helyszínen játszhatták a játékokat a diákok (a népi játékok, amelyekkel találkoztak, illetve megismerkedhettek a gyerekek: Méta, Adj király katonát, Elvesztettem zsebkendőmet, Komámasszony hol az olló, Gyertek haza, ludaim, Puff játék, Tolvajlépés, Megérett-e a tök?, Ninivei királylány).

A programot évfolyamok közötti kötélhúzással zártuk le. A gyerekeknél nagy sikert arattak a játékok, és már nagyon várják a következő, ehhez hasonló délutánt.

Szőr Ildikó

napközis mkv.