Német nyelv

Iskolánkban a b (korábban a t) osztályokban választható a német mint idegen nyelv. Az óraszám első osztálytól a nyolcadik évfolyamig fokozatosan növekszik. Alsó tagozaton lehetőséget biztosítunk szakköri foglalkozásokra, felső tagozaton, főként a kilépő osztályunkban felvételi és nyelvvizsga felkészítésre.

Első és második osztályban kizárólag szóbeli kommunikáció zajlik az órákon, harmadikban ismerik meg a tanulók a német abc és helyesírás szabályait. Ez a késleltetett írásbeliség lehetővé teszi a magyar nyelv írásának és olvasásának stabil elsajátítását és lehetőséget ad egy érett, tudatos nyelvtanulásra.

Minden lehetőséget megragadunk a tanórán kívüli nyelvhasználatra is. Diákjaink eredményesen szerepelnek városi, megyei és országos versenyeken, nyolcadikban kötelező belső mérés után a Rigó utcában A2-es nyelvvizsgát tesznek. Felső tagozaton választhatnak levelező partnereket Németországból és részt vehetnek nyelvi táborunkban, Tirolban, melynek népszerűsége töretlen. Ebben az évben ünnepeljük 10 éves jubileumunkat.

Csordásné Bodnár Anikó

német 1-8. évfolyam, az Idegen nyelvi mk. vezetője

----------------------------------------
2017. október 20.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2017. október 24.
Városi Pedagógiai Nap
2017. október 30-november 3.-
Őszi szünet
2017. december 20.
Iskolakarácsony
2017. december 22-2018. január 2.
Téli szünet

Titkárság Tel./Fax:06-23-415-607