Pillantás Fotókör

A Kesjár Csaba Általános Iskola Pillantás Fotóköre

Fotókörünk 1996-ban alakult meg, középiskolás diákjaink kezdeményezésére. Tagjaink mindig változó általános iskolai diákok, visszajáró volt gimnazista, egyetemista és felnőtt volt diákjaink és a hozzánk csatlakozó szülők, nagyszülők. Jelentkeztek közénk olyanok is, akik fotóstáborban, kiállításokon vagy díjátadásokon ismerték meg munkáinkat.

79. Kascsák Jennifer, Big-mac, Nemzetközi fotópályázat, I.hely.jpg

Az elmúlt 16 év alatt számos kiállítást rendeztünk iskolagalériánkban és külső színtereken is. Minden évben hazai és nemzetközi pályázatok sokaságán veszünk részt és mindig eredményesen. Tagja vagyunk a MAFOSZ-nak.

Iskolánkban kialakítottunk egy fotólabort, ahol a gyerekek a hagyományos technikákkal is megismerkedhetnek! Foto-grammal és lyukkamerás képekkel kísérleteznek, de az utóbbi időben ismét szeretnek analóg gépekkel dolgozni!

Sikeresnek bizonyult próbálkozásunk a mozgófilm és a digiporáma technikákkal is! Különdíjas alkotásunkat vetítették a Puskin Moziban, a Mustra megnyitóján és dokumentumfilmünk vetítésre került a CINEPÉCS XI.Pécsi Nemzetközi Diákfilm Fesztivál döntőjében.

Diákjaink és Rátkainé Füzér Judit három éven át részt vett az Ifjúsági Fotóstábor munkájában eredményesen, amely sajnos az anyagiak hiánya miatt szakadt meg!

Eredményeink a teljesség igénye nélkül:

• Országos Diák Fotópályázat: alkotócsoportok versenyében kétszer I., kétszer II. és kétszer III. díj-ezen a pályázaton minden évben részt veszünk és a hatodik helynél alább még nem adtuk.
  • Országos Diák Fotópályázat: egyéni versenyben I. II. és két III. helyezés
  • RAINBOW Nemzetközi Gyermek és Ifjúsági Képzőművészeti Pályázat (56 ország versenye): két Fődíjas, három Aranyérmes, 6 Ezüstérmes, 4 bronzérmes alkotó
  • III. Nemzetközi Fotókiállítás aranyérmes alkotója
  • Az „Esélyegyenlőségért” kiírt fotópályázat I.-III- díja
  • National Geographic Ifjúsági Fotópályázat portré kategóriában II. díj
  • A Víz világnapja 2010. fődíja
  • Európai Mobilitási Hét Fotópályázata: 8 Fődíjas, 9 Különdíjas alkotó
  • Az Európai Tanárakadémia „Nálunk a világ” Komplex Fotópályázata: 2 nívódíj= „A legkülönlegesebb Fotók” és „A Leg-mikroszkopikusabb Fotók”  címmel
  • FIAP Kékszalag kitüntetés 1 Szlovéniában, 1 Luxembourgban, 5 kiállításra elfogadott alkotás, kiállított fotóink Kínában, Luxembourgban és minden szomszédos országban, valamint a Rainbow Nemzetközi Pályázaton részt vett összes országban.
  • A Nemzet Naptára 2012 - II. hely és egy ikonkép a naptárban, a New York-i Hungarian TV által meghirdetett pályázaton, Zsigmond Vilmos zsűri elnökségével!

A felsorolás nem teljes, de úgy érezzük, hogy alkotó munkánk eredményességét bizonyítja.

Galériánk...

Rátkayné Füzér Judit

Pillantás Fotókör vezetője

Pillantás Fotókör Képei
----------------------------------------
2017. október 20.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2017. október 24.
Városi Pedagógiai Nap
2017. október 30-november 3.-
Őszi szünet
2017. december 20.
Iskolakarácsony
2017. december 22-2018. január 2.
Téli szünet

Titkárság Tel./Fax:06-23-415-607