3.t AUCHAN Pékség - Sütés 2015

 

 

Környezetórán az élelmiszerekről tanultunk, s ennek kapcsán az Auchan pékségben volt alkalmunk megnézni nemcsak a péksütemények alapanyagait, de saját kezünkkel készítettük el a tízórainkat is. Briós, bukta, fonott kalács és kakaós csiga – saját ízlésünk szerint: túrós, csokis, mazsolás, lekváros. Kell-e ennél több egy különleges étkezéshez?

Kis kötény, sapka, s első feladatunk (kézmosás után) a péksütemények összeállítása volt. Szerencsére óriási dagasztókban, kelesztőkben már el is készítették nekünk a tésztát, utána jöhetett a töltelék. Amíg sültek a finomságaink, mi egy kis sajtos pogit majszoltunk, megnéztük az óriási liszttartályokat, és minden részét a pékségnek, amit a vevők a polcok mögül még csak elképzelni sem tudnak!

Az Auchan pékség kedves dolgozói nagylelkűek, segítőkészek és legfőképpen ügyesek voltak. Sokat megtudtunk róluk. Azóta kicsit más szemmel vesszük el a polcról a kedvenc péksüteményinket.

                                                                                                             Tünde  néni  &  Erika néni

                                                                                                                             és  a 3. t osztály 

Linkek
Fontos időpontok
----------------------------------------
2017. október 20.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2017. október 24.
Városi Pedagógiai Nap
2017. október 30-november 3.-
Őszi szünet
2017. december 20.
Iskolakarácsony
2017. december 22-2018. január 2.
Téli szünet
 
Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Titkárság Tel./Fax:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.sulinet.hu
web: www.kesjarcs.sulinet.hu
 
        
Üzenetküldés