Délelőtt ismét nem csak iskola voltunk – befogadó, nyitott közeg, ahol a művészet és a tudás, történelem és egyéni emlékezet is tud találkozni. Nyolcadikos diákjainknak hozta el az Örmény Önkormányzat elnöke, Fancsali János és a Souvenirs Kamaraegyüttes, Leskó István tanár úrral tagjai között az örmény genocídium 100 éves évfordulójára összeállított emlékezését.

Fancsali János előadása, képei teret engedtek a gondolatnak – hogyan zajlottak és zajlanak úgy népirtások, politika örve alatt zajló kultúrafelszámolások, hogy alig tudunk róla. Kacsóh Pongrác katonadalai és Haig Vartan, kortárs örmény zeneszerző (családja révén maga is érintett a genocídiumban) az együttes számára írt darabja engedett bevonódást a történelembe – hogyan örökítendő át a fájdalom, a nem felejtés mint érték. Különösképp megtisztelő, hogy a Souvenirs Kamaraegyüttes  városházi ősbemutató után először hozzánk hozta el Haig Vartan művét.

Megéltük – hogyan tud megküzdeni a kamasz a megértésért. Büszkék vagyunk diákjaink ma mutatott arcára. Köszönjük a zenészeknek és Fancsali Jánosnak, hogy megtiszteltek bennünket jelenlétükkel!

Tóth Krisztina

Nyílt napok a leendő elsősök szüleinek
2018. március 12-13.
1848-as szabadságharc - ünnepély
2018. március 14.
Ovis olimpia
2018. március 19.
Tavaszi szünet
2018. március 28-április 3.
Leendő elsősök beiratkozása
2018. április 12-13.