Délelőtt ismét nem csak iskola voltunk – befogadó, nyitott közeg, ahol a művészet és a tudás, történelem és egyéni emlékezet is tud találkozni. Nyolcadikos diákjainknak hozta el az Örmény Önkormányzat elnöke, Fancsali János és a Souvenirs Kamaraegyüttes, Leskó István tanár úrral tagjai között az örmény genocídium 100 éves évfordulójára összeállított emlékezését.

Fancsali János előadása, képei teret engedtek a gondolatnak – hogyan zajlottak és zajlanak úgy népirtások, politika örve alatt zajló kultúrafelszámolások, hogy alig tudunk róla. Kacsóh Pongrác katonadalai és Haig Vartan, kortárs örmény zeneszerző (családja révén maga is érintett a genocídiumban) az együttes számára írt darabja engedett bevonódást a történelembe – hogyan örökítendő át a fájdalom, a nem felejtés mint érték. Különösképp megtisztelő, hogy a Souvenirs Kamaraegyüttes  városházi ősbemutató után először hozzánk hozta el Haig Vartan művét.

Megéltük – hogyan tud megküzdeni a kamasz a megértésért. Büszkék vagyunk diákjaink ma mutatott arcára. Köszönjük a zenészeknek és Fancsali Jánosnak, hogy megtiszteltek bennünket jelenlétükkel!

Tóth Krisztina

----------------------------------------
2017. október 20.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2017. október 24.
Városi Pedagógiai Nap
2017. október 30-november 3.-
Őszi szünet
2017. december 20.
Iskolakarácsony
2017. december 22-2018. január 2.
Téli szünet

Titkárság Tel./Fax:06-23-415-607