Ebben az évben is megszerveztük a felsős diákok számára az éjszakába nyúló könyvtári programot. Idén az 5-6. évfolyamosok vettek részt nagyobb létszámban, ennek megfelelően lett könnyedebb, játékosabb, mozgalmasabb az este. A gyerekek több fordulós vetélkedőt követően bemutatták kedvenc könyvüket. Néhányan életkorukat messze túlszárnyaló választékossággal, igényességgel tudtak beszélni a magukkal hozott regényekről. A meseszövés, a polcok közötti keresgélés és a rejtvényfejtés után különösen kellemes volt a közösen elfogyasztott pizza. Az est talán leghangosabb és legaktívabb percei a könyvdominó építésével teltek.
A szervezők remélik, hogy jövőre is sok diákot vonz ez a program, hiszen sok ötletet kaptunk egymástól: mit olvassunk az elkövetkező időben.

Antal Anikó és Zöldi Erzsébet