Mától a Kesjár  Csaba Általános Iskola Pillantás Fotókör és a Grafikai Szakkör diákjainak a munkáiból látható kiállítás a budaörsi polgármesteri hivatal aulájában július 31-ig. Azok is köztük vannak, amelyekkel első díjat nyertek a gyerekek az Országos Diákfotó pályázaton.

forrás: bvtv.hu

Első díjat nyert az Országos Diákfotó pályázaton a Kesjár Csaba Általános Iskola Pillantás Fotóköre – és bár a hivatalos díjátadás csak ősszel lesz, a nyári szünet után, a gyerekek képeiből már látható a kiállítás a budaörsi városházán. Többek között az egyéni pályázók között kiemelkedő Fabó Benjamin felvételei. Felkészítő tanáruk Rátkainé Füzér Judit.

A zsűri tagjai internetes anonim szavazással 0-tól 10 pontig értékelték a bemutatott alkotásokat a képcímek ismeretében. A pontok összesítéséből alakult ki az egyéni pályázók és a fotókörök sorrendje. A 2014-15-ös tanév Diákfotó Pályázatára a fotókörök és az egyéni pályázók 461 fotót küldtek be a három meghirdetett témára: cipők - lábak; ajtók - kilincsek; optikai csalódások.

Egyéni pályázók:

I. Fabó Benjamin - Budaörs (223 pont), felkészítő tanár: Rátkainé Füzér Judit

II. Pintér Viktória - Törökbálint (213 pont), felkészítő tanár: Rátkainé Füzér Judit

III. Tamás Fanni - Kaposvár (194 pont), felkészítő tanár: Dolezsán Ágnes

Fotókörök:

I. Budaörsi Pillantás Fotókör-Budaörs (484 pont), felkészítő tanár: Rátkainé Füzér Judit

II Lucien Hervé Kameraklub –Hódmezővásárhely (446 pont), felkészítő tanár: Gaál Györgyi

III. Szivárvány Fotóklub-Budapest (418 pont), felkészítő tanár: Fabó Katalin

A kiállítás tehát tehát a Kesjár  Csaba Általános Iskola Pillantás Fotókör és a Grafikai Szakkör (vezetője Kalocsayné Buda Zsuzsanna) diákjainak a munkáiból a budaörsi polgármesteri hivatal aulájában július 8-tól 31-ig látható.