10_év_minden kapcsolatban egy meghatározó mérföldkő. Még pontosan emlékszem az első információs útra, milyen boldogan és lelkesen tértem haza, pontosan tudtam, ezt kerestem, ezt a szabadságot, egyben biztonságot, melynek keretében eljuttathatom diákjaimat és kollégáimat Ausztria és Németország legszebb vidékeire, lehetőséget kínálva a német nyelv gyakorlására és felejthetetlen turisztikai élmények nyújtására.

Hihetetlen, hogy ilyen gyorsan eltelt ennyi év. Tirol és a JEKA életérzés, „függőség” az iskolánkban, még a ballagó nyolcadikosok is beépítik búcsúbeszédükbe a felejthetetlen élményeket. Generációk nőnek fel és hívás, kérés nélkül jönnek, jelentkeznek a júniusi útra. A férőhelyek pillanatok alatt elfogynak, várólista van. Mi az oka? Minden, amit ez a tábor nyújt: a közös mosogatás, főzés, a túrák, az izzadságcseppek, a sok nevetés, a közvetlen kapcsolat tanár és diák között, mely egész tanévben egy külön, közös nyelv azok között, akik részesei ennek az élménynek, a munkájukat szeretettel és önzetlenül végző magyar-belga munkatársak, hiszen ők mindig ott állnak a háttérben, segítenek, kiszolgálnak és velünk örülnek (ha van rá idejük).

Óriási felelősség számomra évről-évre mindig új programot összeállítani, azért dolgozni, hogy soha, senki ne jöjjön haza elégedetlenül. Egy dolog talán fontos, ami kicsit a mi titkunk, a kiváló csapatszellem. Ennyi év alatt megtaláltam a legfontosabb segítőtársakat, akik főznek, akik irányítják a konyhai munkát, vezetik a túrákat, utaztatnak minket, lelkesek, megszállottak, mint én, és ez a varázs magával ragad mindenkit.

Csordásné Bodnár Anikó

táborvezető

Tanévnyitó
2018. szeptember 3.
„Fut az Örs”
2018. október 13.
1956-os forradalom  - ünnepély (október 23.)
2018. október 18.
Tanári továbbképzés
2018. október 19.
Őszi szünet
2018. október 29-november 2.
Iskolakarácsony
2018. december 19.
Téli szünet
2018. december 24-2019. január 2.