Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
image
image

Newsflash 1

Newsflash 8

Newsflash 7

Newsflash 6

Newsflash 5

Newsflash 4

Newsflash 3

Newsflash 2

img
img
img
img
img
img
img
img

III. Környezetvédelmi Konferencia a Kesjárban

 

 

Múlt héten immár harmadik alkalommal került megrendezésre a Környezetvédelmi Konferencia, az országos program, a Fenntarthatósági Témahét keretében, amely idén is sok érdekes és látványos előadást mutatott be a szépszámú közönségnek.

A konferencia első előadásai a projektmunkákról szóltak, majd a környezeti problémák kerültek terítékre. Az előbbiek közül a vízenergiával foglalkozó projekt nyerte el a legjobb előadás díját, amelyet a 7. b lánycsapata készített. A legszínvonalasabb PP díját a 7. a lánycsapata érdemelte ki a biomassza hasznosításról szóló, színes bemutatóval. A különdíjat a 6. a fiúcsapata kapta az esőerdők visszatelepítéséről készített előadása miatt.

A környezeti problémák közül a legjobb előadás a vörösiszap-katasztrófa okait, körülményeit tárta fel igen részletesen és szemléletesen. Ezt a 8. a osztályos tanuló, Csák Márton készítette. A legszínvonalasabb PP díját idén is Mohamed-Gamal Sami kapta, aki a 7.a osztály tanulója. A sivatag térhódításának folyamatait látványos ábrákkal és meghökkentő adatokkal mutatta be. A különdíjat Eperjesi Dóra a 7. b osztályból nyerte el az ázsiai hulladékgazdálkodás jelenét és jövőjét kutató munkájával.

A legnagyobb nyertesek az előadók mellett mi voltunk, akik láthattuk és hallhattuk, hogy a következő generációk is komolyan veszik a pusztító környezeti folyamatokat, és keresik a megoldási lehetőségeket a szebb jövő érdekében.

A zsűri és a szervezők nevében köszönjük a gyerekek áldozatos és kitartó munkáját, és az ehhez szükséges szülői hátteret.

Jövőre, Veletek, Ugyanitt!

 

 

Godó László

szervező

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Életképeink
0020kesjar.jpg
Aktualitások
Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
ERDÉLYI KÖZÉPISKOLÁSOK 2019

ERDÉLYI KÖZÉPISKOLÁSOK 2019 

  A csíkszeredai Kájoni János Szakközépiskola diákjai és tanárai látogattak hozzánk az Európa 2000 Iskola társaságában. Betekintettek „7 szokás” órákba, beszélgettünk, készülünk a viszontlátogatásra. Szép tapasztalat volt látni, hogyan őrzi a…

Teljes cikk...

Hirdetmény az általános iskolai beiratásról 2019

Hirdetmény az általános iskolai beiratásról 2019 

  Kedves Szülők!   Tájékoztatjuk Önöket, hogy iskolánkban   2019. április 11. (csütörtök)                                                            8.00-18.00 2019. április 12. (péntek)                                                                8.00-18.00   között zajlik a beiratkozás, melynek helyszíne a tetőtérben található iskolatitkárság.…

Teljes cikk...

KESJÁR30

KESJÁR30 

  2019. május 31. 17.00-22.00 nyilvános Kesjár Csaba Általános Iskola szervezésében részletek:   Várakozással és izgalommal hívunk minden volt kollégát és diákot ünnepelni iskolánk 30 éves jubileumára. Jelentkezzék mihamarabb, aki szívesen…

Teljes cikk...

VÁNDORTÁBOR 2019

VÁNDORTÁBOR 2019 

  Ismét várjuk a vándortáborosok jelentkezését nyárra. Idén a Mecsekben vándorlunk július 19-25-ig. Programok és tájékoztató...  

Teljes cikk...

Magyarország 5. megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolája 2017

Magyarország 5. megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolája 2017 

Az évek óta megbízhatóan stabil és magas teljesítményt nyújtó általános iskolák közül a Kesjár Csaba Általános Iskola 2017-ben az 5. helyet érte el.   Köszönjük mindenkinek a támogatást!   Általános iskolák esetében…

Teljes cikk...

TÁJÉKOZTATÁS ingyenes tankönyv bevezetéséről

TÁJÉKOZTATÁS ingyenes tankönyv bevezetéséről 

TÁJÉKOZTATÁS   Tisztelt Szülők!   A Kormány 1265/2017. (V.29.) határozata értelmében az eddig felmenő rendszerben történő ingyenes tankönyvellátást a 2017/2018-as tanévtől egy ütemben vezeti be az 5-8. és 9. évfolyamokra. Ezen…

Teljes cikk...

Ebédbefizetés

Ebédbefizetés 

  TÁJÉKOZTATÓ A GYERMEKÉTKEZTETÉS IGÉNYBEVÉTELÉRŐL   Tisztelt Szülő / Gondviselő! A gyermekétkeztetés feladatellátásának biztosítása a budaörsi állami fenntartású iskolákban Budaörs Város Önkormányzatának a feladata. Az étkeztetéssel kapcsolatos tudnivalókról az alábbi tájékoztatást…

Teljes cikk...

Diákigazolvány igénylés

Diákigazolvány igénylés  

  Általános tájékoztató a teljesen elektronikus diákigazolvány igénylési folyamatról   1) Általános tudnivalók: 2011. december 30-án megjelent az oktatási igazolványokról szóló 362/2011. (XII. 30.) kormányrendelet. A Korm. rend. rendelkezései alapján 2012.…

Teljes cikk...

Jogi nyilatkozat - Fotó, videó

Jogi nyilatkozat - Fotó, videó  

  Az iskolánkban zajló eseményekről videófelvételek és fotók is készülhetnek, melyeket a későbbiekben az esemény, illetve az intézmény népszerűsítése céljából kívánunk felhasználni. Kifejezett nemleges nyilatkozat hiányában a 2013. évi V. törvény…

Teljes cikk...

Aktuális étlap

Aktuális étlap 

Aktuális étlap: elérhető a következő linken: http://www.budaors.hu/?module=news&action=list&fname=gyermeketkeztetes          

Teljes cikk...

Méhnyak-rák elleni védőoltás 2015

Méhnyak-rák elleni védőoltás 2015 

  Tisztelt Szülők!   Szíves figyelmükbe ajánlom Budaörs Város Önkormányzatának Képviselő Testülete 38. §-t, mely a 13-18  éves lányok részére a méhnyak-rák kialakulásáért felelős humán papilloma vírusfertőzés (HPV) okozta megbetegedés elleni…

Teljes cikk...

HASZNÁLT ELEM- és MOBILTELEFON-GYŰJTŐ VERSENY A KESJÁRBAN!

HASZNÁLT ELEM- és MOBILTELEFON-GYŰJTŐ VERSENY A KESJÁRBAN! 

 HASZNÁLT ELEM- és MOBILTELEFON-GYŰJTŐ VERSENY A KESJÁRBAN!   A verseny célja:Környezetvédelmi szemléletformálás. Játékos formában, egy nyereményekért folyó verseny keretében megismertetni a gyerekekkel a szelektív hulladékgyűjtést. Hordozható elemek/akkumulátorok/mobiltelefon készülékek, mint szelektíven gyűjtendő…

Teljes cikk...

1 2 3 4

Beszámolóink
Hittan tájékoztató 2019 Hittan tájékoztató 2019

Tisztelt Szülők! Iskolánk lehetőséget ad az egyházak...

III. Környezetvédelmi Konferencia a Kesjárban III. Környezetvédelmi Konferencia a Kesjárban

    Múlt héten immár harmadik alkalommal...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Osztályprogramok
Töklámpás verseny 2016 Töklámpás verseny 2016

Az idei tanévben is nagy sikere volt a Töklámpás Versenynek,...

Fordított nap 3.b - 2015 Fordított nap 3.b - 2015

Április elsején fordított napot tartottunk. Nagy élmény volt...

Joomla Templates and Joomla Extensions by ZooTemplate.Com
Pillantás Fotókör
Linkek
Fontos időpontok
2019. február 22.
-Kommunista és egyéb diktatúrák áldozatai - megemlékezés

2019. március 11-12.
-Nyílt napok a leendő elsősök szüleinek

2019. március 13.
-1848-as szabadságharc - ünnepély

2019. március 25.
-Ovis olimpia

2019. április 12.
-Holokauszt áldozatai - megemlékezés

2019. április 17-23.
-Tavaszi szünet
 
Iskolánk elérhetőségei

Kesjár Csaba Általános Iskola

2040 Budaörs, Őszibarack utca 29.
 
Városi ügyelet ideje alatt hívható telefonszám:
06/30/610-4968
 
Titkárság Tel.:06-23-415-607
Tanári: 06-23-415-551
OM szám: 037740
 
e-mail: kesjarcs @kesjarcs.sulinet.hu
web: www.kesjarcs.sulinet.hu
 
        
Üzenetküldés